lata

CHARITATIVNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA

LATA HRNEK…HRNEK, KTERÝ POMÁHÁ

Aneb kup originální vánoční dárek a pomoz ohroženým dětem a mládeži!

o.s. Lata – Programy pro ohroženou mládež ve spolupráci s FRIENDS COFFEE HOUSE Vás zvou na unikátní charitativní prodejní výstavu hrnečků známých českých osobností. Výtěžek z akce bude využit na pomoc a podporu ohrožených dětí a mladých lidí v Praze.

KDY VÝSTAVA ZAČÍNÁ?

1.12.2011 v 8:00, kdy se otevře kavárna…

O CO SE JEDNÁ?

Lata Hrnek není obyčejným šálkem na kávu. Jedná se o známou osobností (umělec, společensky uznávaná autorita, celebrita, sportovec aj.) vlastnoručně podepsaný a věnovaný oblíbený hrnek, který daruje pro využití na charitativní účely. Hrnek s podpisem a věnováním bude prodáván
v rámci prodejní výstavy. Jeho zakoupením získá zákazník milý dárek a především přímo podpoří pomoc ohroženým dětem a mladým lidem.

JAK TO FUNGUJE?

Zcela jednoduše! Přijďte do kavárny FRIENDS COFFEE HOUSE a hned naproti barovému pultu naleznete vystavené hrnky podepsané známými osobnostmi. Cena hrnku bude variabilní, s minimální hodnotou 250 Kč. Každá osobnost, která hrnek věnuje, si cenu může zvolit sama a rovněž Vy jako zákazník můžete přispět vyšší cenou a pomoci tak lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí.

KOHO HRNEK SI KOUPÍM?

Hrnky věnovali např. Václav a Dagmar Havlovi, Lucie Bílá, Viktor Preiss, Marta Kubišová, Ivan Trojan, Klára Pollertová-Torjanová, Aleš Valenta, Iva Hüttnerová, Jiří Macháček, Tatiana Vilhelmová, Martha Issová, Zlata Adamovská Simona Babčáková, David Novotný, Jana Adámková a další. „Jsem rád, že mohu pomoci dobré věci,“ říká Roman Vojtek, který svůj hrníček daroval jako první. „Hned druhý hrnek byl od Václava Havla, což nás velmi potěšilo a povzbudilo v dalším získávání hrnků“, popisuje začátky akce Martina Hazuková, ředitelka sdružení. „Vůbec jsme netušili, zda se nám podaří získat dostatečné množství hrnečků, a byli jsme velmi mile překvapeni, jak pozitivně a se zájmem dárci reagovali. Přáli bychom si, aby se z výstavy stala každoroční milá předvánoční akce“, dodává.

Prodej hrnků proběhne formou schválené veřejné sbírky. Zákazník, který se rozhodne pro koupi hrnku, vhodí darovanou částku za hrnek do zapečetěné kasičky. Darované finance budou využity na podporu a pomoc ohroženým dětem a mladým lidem – přímou práci s klienty prostřednictvím projektů občanského sdružení Lata.

O občanském sdružení Lata – Programy pro ohroženou mládež:

Občanské sdružení Lata pomáhá dětem a mladým lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí. Jejich „postižení“ není často na první pohled viditelné a přesto jsou výrazně ohroženi selháním a vyloučením ze společnosti. Jedná se především o děti z dětských domovů, děti z rozvrácených a neúplných rodin, mládež opouštějící ústavní výchovu a vstupující do samostatného života nebo děti a mládež vyloučené z vrstevnického kolektivu kvůli svojí odlišnosti. Hlavní činností Laty je dlouhodobě realizovaný projekt Ve dvou se to lépe táhne zaměřený na pomoc dané cílové skupině. Pomáhá ohroženým dětem a mládeži se začleněním se a návratem do běžného života. Aktivně vyrovnává jejich znevýhodnění a posiluje dovednosti tak, aby měli šanci prožít plnohodnotný život.

Kontakt:

Lata-Programy pro ohroženou mládež, o.s.

Senováźné náměstí 24, Praha 1

tel.: 234 621 361; e-mail: info@lata.cz

IČ: 60447800

www.lata.cz

www.facebook.com/lata94